STRALIS MY16: BİR ŞAMPİYON GİBİ PERFORMANS GÖSTERİN

STRALIS, her nakliye operatörünün iş gereksinimlerine uyacak şekilde uyarlanmış en son özellikleri, teknolojileri ve hizmetleri içeren eksiksiz bir paketle üretkenlik ve

 

karlılık üzerindeki çıtayı yükseltiyor. Serideki iki yeni model, her görevde performans, yüksek verimlilik ve düşük emisyon sunar:

 

 • Bölgesel, kentsel ve hafif inşaat operasyonları için STRALIS EVO
 • Uzun mesafeli görevler için STRALIS XP .

STRALIS MY16'nın önceki modele kıyasla ana özellikleri şunlardır: motordan lastiklere kadar tamamen yeniden tasarlanmış güç aktarma organları, yeni elektrik ve elektronik mimarisi, sınıfının en iyisi şanzıman, yeni arka aks ve süspansiyon ve en yeni nesil GPS öngörü fonksiyonları ve yakıt ekonomisini ve sürdürülebilirliği artırmak için belirli özellikler.

Tüm bu özellikler ve yükseltmeler, gerçek hayattaki taşımacılık işletmeleri için üretkenliği ve karlılığı en üst düzeye çıkarmaya odaklanır ve Müşterilerle işbirliği içinde geliştirilmiştir.

Kamyonlarımızı gerçek çalışma koşullarında izledik, farklı görevleri (uzun menzilli, bölgesel ve şehirsel) ve kilometrelerini, ticari hızlarını, yüklerini ve rota profillerini analiz ettik.

 

Bu kapsamlı bilgilere dayanarak, Müşterilerimiz için "TCO2 live" programını ve özel hizmetlerini içeren eksiksiz bir entegre verimlilik artırıcı çözümler seti geliştirdik:

 

 

 • TCO2 SMART RAPORU – sürüş tarzı ve yakıt tüketimi hakkında haftalık raporlama,
 • TCO2 DANIŞMANLIĞI – yakıt tasarrufu tavsiyesi,
 • TCO2 DRIVING – ekonomi odaklı sürücü kursları,
 • ve özel ÇALIŞMA SÜRESİ GARANTİSİ formülü.

 

HER GÖREV İÇİN BİR TOPLAM SAHİP OLMA MALİYETİ ŞAMPİYONU

Aracın değeri ve yakıt tüketiminden bakım ve çalışma süresine kadar Toplam Sahip Olma Maliyeti ve sürdürülebilirliği etkileyen tüm faktörleri değerlendirdik.

Ağır bir kamyonda yakıt tek başına Toplam Sahip Olma Maliyetinin %35 ila %40'ını temsil eder: herhangi bir nakliyeci için verimliliği artırmak, herhangi bir operatör için rekabet gücü kazanmak için kritik öneme sahiptir. Bu nedenle STRALIS MY16'daki geliştirmeler enerji yönetimine odaklanmıştır.

Üzerinde çalıştığımız konular:

 • verimlilik – göreve özel yakıt tasarrufu sağlayan çözümlerle (SMART EGR gibi) artırıldı,
 • HI-CRUISE sistemi tarafından sunulan öngörücü kapasite,
 • Dönme direnci – eko-lastiklerle azaltılır,
 • ve enerji optimizasyonu – akıllı yardımcılarla elde edilir.

STRALIS, önceki modele kıyasla yakıt verimliliğinde çift haneli bir iyileşmeye işaret ediyor ve toplam sahip olma maliyetini daha da azaltmak için yeni teknolojiler, özellikler ve hizmetler de eklendi.

 

HER GÖREV İÇİN BİR CO2 ŞAMPİYONU

STRALIS, ekonomi ve ekolojinin el ele gitmesini sağlar: bu, tüm IVECO ürünlerinin arkasındaki kazanan formüldür.

IVECO'ya özel HI-SCR atık arıtma sistemi, diğer tüm Euro VI çözümlerinden daha hafif, daha kompakt, daha verimli ve bakımı daha kolaydır. Bu, emisyonları azaltırken, HI-SCR'nin maliyetleri de düşürdüğü anlamına gelir.

STRALIS, tüketimi en aza indirmek için teknolojiyi ve insan faktörünü kullanır.

SÜRÜŞ STİLİ DEĞERLENDİRME sistemimiz, sürüş davranışı ve etkileri hakkında güçlü bir bilgi kaynağıdır ve yakıt verimliliğinin iyileştirilmesi ve CO2'nin önemli ölçüde azaltılması için değerli bir araçtır.

 

YÜKSEK VERİMLİ MOTORLAR

STRALIS MY16, tüm uygulamalara uygun geniş ve dengeli bir motor yelpazesi sunar ve göreve özel yakıt tasarrufu sağlayan cihazlara sahiptir.

Seri, sınıfında lider güç ve tork yoğunluğu sağlayan 310 ila 570 hp arasında değişen 3 silindir hacmi ve 9 güç derecesi içerir.

Bu, Müşterilere bir "küçülme" fırsatı verir:

 • Çoğu rakibin sadece 13 litrelik versiyonları önerdiği 11 litrelik motorlar sunuyoruz,
 • Ve 2:47'lik arka aks oranımız, 1.100 devirin biraz üzerinde en iyi yakıt performansını sağlar.

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız, tüm güç ünitelerinin verimliliğini daha da artırmamızı ve bazı derecelendirmelerde performansı artırmamızı sağladı:

 • CURSOR 11'de maksimum tork (420 hp'de +100 Nm ve 480 hp'de +50 Nm)
 • ve CURSOR 13'te maksimum güç (şimdi 510 ve 570 hp'de sunuluyor).

 

HI-TRONIX ŞANZIMAN

Elektronik kavramalı 12 vitesli HI-TRONIX otomatik şanzıman, kategorisindeki en gelişmiş teknolojiyi sunar:

 • Modüler, servis dostu konsept,
 • %99,7 verimlilik,
 • Olağanüstü dayanıklılık,
 • sınıfının en iyisi vites dağılımı (16.7),
 • ve sınıfının en iyisi tork-ağırlık oranı.

 

HI-CRUISE ENTEGRE SÜRÜŞ SISTEMI

HI-TRONIX şanzıman ile birlikte STRALIS MY16, öngörülü hız sabitleyici ve vites değiştirme gibi GPS tabanlı sistemleri içeren HI-CRUISE entegre sürüş sistemini tanıtıyor ve eco-roll işlevini daha da geliştiriyor.

Şanzıman ve GPS sistemi birbirine bağlıdır, böylece topografya ve vites değiştirme sırasına mükemmel şekilde uyan öngörülü bir sürüş stratejisi mümkündür.

HI-CRUISE ayrıca hız sabitleyici, hız sabitleyici ayarı ve tork sınırlayıcı gibi ECOSWITCH parametrelerini de entegre eder: acil durum geçersiz kılmaya izin verirken yakıt tüketimini sınırlar.